avada-plumber@2x

Házi praktikák helyett bízzuk szakemberre a duguláselhárítást

A csőkígyó nem háziállat, de az otthoni csőkígyó még csak nem is megfelelő szerszám egy alapos dugulás esetén. Ahogy az lenni szokott, a legtöbb családban odahaza próbálják megoldani, ha visszabugyog a víz a mosogató dugójának kihúzása után. „Mit hallok már megint”, kap a fejéhez a házigazda, hibást kezd keresni, holott kétféle család létezik: az egyik ahol már átéltek dugulást és a másik, ahol majd ezek után kell szembesülni azzal, hogy eldugult valamelyik lefolyó.

Már most szeretném megerősíteni, hogy a legjobb megoldás azonnal szakemberért telefonálni: mi éjjel-nappal, a hét bármelyik napján, a fővárosban és minden más településen a rendelkezésükre állunk. Csakhogy az összes házi praktikával felvértezett „háznagy” a telefon helyett a szerszámos ládáért szalad és megpróbálja megszerelni a vezetéket. Jól jöhet például egy hagyományos pumpa, amivel az egyszerű dugulásokat meg lehet szüntetni. A súrolószerek, tisztítószerek előszeretettel leülepednek a bűzzárakban. Addig ülepednek, ameddig tudnak, aztán a cső is megtelik, a víz meg nem folyik. Ilyenkor jön a már említett visszabugyogás, minden háziasszony rémálma. És ilyenkor jönnek a házi praktikák. A lerakódott szennyeződést valóban egyszerű kiüríteni, de után a szervényeket össze kell illeszteni, úgy hogy azok ne folyjanak. No, ez már nem egyszerű feladat. A csöpögő lefolyó még a csöpögő csapnál is utálatosabb.

Házi praktikák helyett bízzuk szakemberre a duguláselhárítást

Természetesen, ha a duguláselhárítás szakembereit választja, akkor ilyen biztosan nem fordulhat elő. A munkánkat mindig garanciával, nagy szakértelemmel végezzük, vagyis csak akkor megyünk el, amikor már meggyőződtünk arról, hogy minden cső, tömítés, retesz, alátét a helyén. A csap és a szennyvízvezeték nem csöpög, megfelelően használható.

Nem érdemes drága tisztítószerekre is áldozni, mert ezek ugyan ideig-órákig segítenek, de egészen biztosan hosszú távon nem oldják meg a dugulást. Miért is kell tisztítószert használni? Nos, valóban, a lerakódott zsíros-olajos szennyeződések miatt. A zsír és az olaj vékony filmszerű réteget von a cső falára, abba beletapad minden apró szem. A film vastagodig, a cső átmérője csökken. Ergo kevesebb vizet, szennyet enged majd át, biztos út a későbbi duguláshoz. Válassza a duguláselhárítást! Szakembereink nem csupán megállapítják a hibát, hanem szakszerűen és gyorsan el tudják hárítani a bajt. Adott esetben a csőtisztító berendezésünket vetjük be, amely akár nagynyomású lemossa az összes szennyeződést a cső faláról. Megszüntetve ezzel a veszélyt, hogy a későbbiekben nagyobb dugulást okozzon a kosz.

Lefolyó problémák: Gyakran Ismételt Kérdések

Hogyan tisztítható meg az elzsírosodott lefolyó?2023-05-24T09:27:47+02:00

Az elzsírosodott lefolyók tisztítása gyakran magában foglalja a zsíroldó szerek használatát, hogy eltávolítsa a zsírt és az olajat a lefolyó faláról. A forró víz használata is segíthet feloldani a zsírt és megkönnyíteni a lefolyását.

Hogyan tisztítható meg az eldugult lefolyó házilag?2023-05-24T09:27:00+02:00

Az eldugult lefolyók tisztítása házilag gyakran magában foglalja a háztartási termékek, például a szódabikarbóna és ecet használatát, hogy feloldja a dugulást. Ezenkívül a különböző lefolyótisztító eszközök, mint például a lefolyótisztító spirál, is hasznosak lehetnek.

Hogyan tisztítható meg a konyhai lefolyó?2023-05-24T09:25:53+02:00

A konyhai lefolyó tisztítása fontos a zsír, olaj és ételek maradványainak eltávolításához, amelyek eldugulást okozhatnak. A rendszeres tisztítás segít megelőzni a lefolyó eldugulását és a kellemetlen szagokat. A sütőpor és a forró víz kombinációja hatékony lehet a zsír és az olaj feloldásában.

Miért jön vissza a víz a lefolyóból?2023-05-24T09:25:15+02:00

Ha a víz visszajön a lefolyón keresztül, az azt jelzi, hogy valahol eldugulás van a csőrendszerben. Ez a probléma gyakran a mosogatóban vagy a fürdőszobában fordul elő, ahol a víz nem tud szabadon áramlani a csöveken keresztül. A szódabikarbóna nagyszerű természetes tisztítószer, amely segít feloldani a zsírt és az olajat a lefolyóban. Egyszerűen szórjunk egy csésze szódabikarbónát a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

Miért jön fel a víz a padlóösszefolyón?2023-05-24T09:24:34+02:00

Ez a probléma általában akkor fordul elő, amikor a padlóösszefolyó eldugul, és a víz nem tud lefolyni. Ez gyakran a padlösszefolyóban felhalmozódó szennyeződések, például haj, szappan és egyéb anyagok miatt következik be. A lefolyótisztító eszközök, mint példáula lefolyótisztító spirál, hasznosak lehetnek ebben a folyamatban.

Miért jön vissza a víz a lefolyóból?2023-05-24T09:23:50+02:00

Ha a víz visszajön a lefolyón keresztül, az jelzi, hogy valahol eldugulás van a csőrendszerben. Ez a probléma gyakran a mosogatóban vagy a fürdőszobában fordul elő, ahol a víz nem tud szabadon áramlani a csöveken keresztül. A folyékony lefolyótisztítók kereskedelmi termékek, amelyeket kifejezetten a lefolyók tisztítására terveztek. Ezek a termékek gyakran tartalmaznak erős vegyszereket, amelyek feloldják a zsírt, az olajat és az ételek maradványait a lefolyóban.

Miért folyik le lassan a víz a zuhanytálcából?2023-05-24T09:23:13+02:00

Ez a probléma gyakran a haj, szappan és egyéb anyagok felhalmozódása miatt alakul ki a zuhany lefolyójában. Ezek az anyagok lassítják a víz lefolyását, és végül eldugulást okozhatnak. A só segíthet a dugulás feloldásában. Szórjunk egy csésze sót a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

Miért nem folyik le a víz a mosogatóban?2023-05-24T09:16:04+02:00

Ez a probléma általában akkor fordul elő, amikor az ételek maradványai, zsír vagy olaj felhalmozódik a lefolyóban, ami elzárja a víz útját. Ez idővel eldugulást okozhat, ami megakadályozza a víz lefolyását. A probléma megoldására használhatunk sütőport. Egyszerűen szórjunk egy csésze sütőport a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

További érdekes cikkek a duguláselhárításról

Go to Top