Mikor lehet szükség vízszivattyúzásra?
Szivattyúzást vállalunk 10-20 cm vízmagasság alatt is, nekünk nem okoz gondot a kevés vízmennyiség. Számunkra fontos az ön biztonsága és az értékeinek megóvása! Manapság a sok zivatar és felhőszakadás okozza a legtöbb problémát. Ha elöntötte értékeit a betörő víz ne habozzon, segítünk a mentésben és a kár felszámolásban.
Zivatarok, csőtörések alkalmával előfordul, hogy az esővíz vagy az ivóvíz befolyik a mélygarázsba, alagsorba, liftaknákba, pincékbe, kocsi beállóba és szinte bárhová ahol nem szeretnénk, hogy ott legyen. A háztetőkről, utcáról, közterületről érkező víz súlya és nyomása a torlódás miatt szétnyomhatja a házak, épületek szennyvízvezetékeit. Ilyenkor az esővíz a szennyvízzel együtt a pincékben jön fel, vagy a legalsó lakónál a WC-n keresztül, vagy padlóösszefolyóból áramlik vissza. Az is előfordulhat, hogy csupán a hirtelen lezúduló eső mennyiségét nem tudja elvezetni az utcai szennyvízhálózat. Ilyenkor van szükség a vízszivattyúzásra!
Amit érdemes tudni a szivattyúzásról!
Az ipari teljesítményű vízszivattyúk, szivattyúzás közben az érintett helyiségből a víz 100%-át nem képesek eltávolítani, kivéve akkor, ha van erre a célra kialakított, úgynevezett vízgyűjtő zsomp. A vízszivattyúzás befejeztével utómunkák is szükségesek, ilyenek pl: vízlapátolás vödörbe, vagy felmosóronggyal vízfelszedés, majd a fertőtlenítés.
A benzinmotoros vízszivattyúzás alkalmával fontos tudni, hogy a kipufogógáz mérgező, ezért életveszélyes. Soha ne tartózkodjunk feleslegesen megfelelő védőfelszerelés hiányában a szivattyúzás miatt a működő vízszivattyú közelében. Szivattyúzás közben fontos és kötelező, hogy az épület jól szellőztethető legyen! Soha ne feledjük el még vízszivattyúzás közben sem, miközben értékeinket mentjük, hogy a szénmonoxid mérgező! Szivattyúink benzin és elektromos működtetésűek, így az áramszünet sem okoz problémát.